Jak stracić brzuch przy prawidłowej wadze?

witam, mam 19lat wzrost 176 i warze 62 kg mam dobra wage ale wydaje mi sie ze jestem za gruba jem 4-5 posilki dziennie duzo sie ruszam mam rowniez gruby brzuch. chcialam bym troche schudnac i stracic troche brzucha bo w grudniu ide na slub i w sukience ktora mam widac ze mam brzuch i nie podoba mi sie to. co mam zrobic zeby troche schudnac
19 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała mieści się w normie. Aby jednak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, warto wprowadzić regularną aktywność fizyczną, z uwzględnieniem ćwiczeń koncentrujących się na tej partii ciała.
Są to przede wszystkim skłony i brzuszki (proste oraz skośne).
Polecam artykuł opisujący ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
Realizowane codziennie, na pewno przyniosą efekty.
W kwestii diety, warto zadbać o odpowiedni dobór produktów spożywczych - unikać tłustych produktów i potraw, żywności typu fast food, słodyczy i słodzonych napojów, przekąsek typu chipsy i paluszki. Wskazany jest wybór pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i ryb, chudych produktów mlecznych, świeżych warzyw i owoców. Podstawą diety jest jej urozmaicenie, które zapewnia dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych.