Jak stracić cellulit na udach?

Mam 14 lat, ważę 58 kg. Wszyscy mi radzą, żebym nie stosowała żadnej diety, ale mi nie chodzi, żeby się odchudzać! Ja chciałabym zrzucić nadmiar tluszczu na moich udach, co powoduje, że moje uda przy staniu stykają się. Chciałabym mieć tzw. przerwę między udami, lecz teraz jest i wygląda to okropnie. Także mam boczki i odstający brzuszek, ta sprawa powoduje u mnie depresję. Wszystko przez mój wygląd. Mój wzrost to 163 cm. Robię brzuszki codziennie wieczorem, także tańczę, ale zawsze po jakimś posiłku mój brzuch rozpycha się i wyglądam, jakbym była w 2 miesiącu ciąży. Proszę o radę, jak mogę pozbyć się grubych ud i dużego brzucha, i boczków! Z góry dziękuję!
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Artykuł dotyczący pielęgnacji ciała dotkniętego cellulitem znajdziesz pod adresem: sposoby na cellulit.

Pomocne mogą być:
- masaże,
- ciepło-zimne natryski,
- stosowanie kosmetyków ujędrniająco-wyszczuplających,
- codzienne ćwiczenia,
- unikanie nadmiernych ilości soli (powoduje zatrzymywanie wody w organizmie).

Dla szczupłych ud i pośladków najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie. Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy). Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud.

Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły),
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez),
- odwodzenie biodra w leżeniu bokiem,
- odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze,
- prostowanie biodra w pozycji stojącej,
- prostowanie biodra w klęku podpartym,
- prostowanie biodra w leżeniu przodem,
- unoszenie miednicy w leżeniu tyłem,
- unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance.

Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• rowerek,
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Inne ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM