Jak stracić nadmierne kilogramy, kiedy nie mam motywacji do aktywności fizycznej?

Witam, mam 22 lata, jestem kobietą, ważę 84 kg i mam 167 cm wzrostu. Siedzę z małym dzieckiem w domu, więc i zrobił się ze mnie leniuszek, w ciągu 1,5 roku przytyłam 30 kg, zawsze ważyłam 52-55 kg. Kilka razy już próbowałam się odchudzać (dieta białkowa, kopenhaska, nawet 2-dniowa głodówka), bez efektów, a kiedy się już pojawiły, to waga wróciła z podwojoną siłą.

Ogólnie u mnie w domu wszyscy są szczupli, moja mama ma teraz troszkę nadwagi, ale wydaje mi się, że to kwestia wieku i siedzenia w domu. Z moją kondycją jest marnie, kiedy zaczynam ćwiczyć, zaraz się męczę (przez nadwagę). Bardzo lubiłam fast foody i colę, podejrzewam, że właśnie to (z dodatkiem słodyczy i lenistwa) spowodowało mój problem. Teraz staram się całkowicie wyeliminować tego typu przekąski, staram się też nie jeść w ogóle słodyczy i nie słodzić herbaty. Próbuję robić tak, aby mój ostatni posiłek był zjadany najpóźniej około godz. 19.

Mój przykładowy jadłospis: między godz. 7 a 8 śniadanie: 2-3 kanapki z białym chlebem, masłem i wedliną bądź 2 parówki lub jajecznica, herbata; między godz. 12 a 13 obiad: miseczka zupy, ziemniaki, sałatka, mięso; między godz. 18 a 19 kolacja: też kanapeczki lub coś na gorąco. Staram się nie jeść dużo, ale moja waga nie chce spaść, może przez brak aktywności, ale nie mam do niej w ogóle motywacji. Najbardziej przeszkadza mi mój brzuch i biodra, bo na nich jest najwięcej tłuszczu. W biodrach mam 108 cm:( Nie choruję na żadne choroby przewlekłe, wyniki badań, które robię, zawsze wychodzą książkowe. BŁAGAM O POMOC!!!

Witam Panią,

Pani aktualne BMI przekracza 30, co oznacza, że występuje u Pani otyłość.
Przy tak dużej ilości nadmiernych kilogramów najlepsze efekty przynosi odchudzanie ze specjalistą dietetykiem. Dietetyk napisze specjalnie dla Pani plan żywieniowny, dostosowany do Pani potrzeb.

Pisze Pani o różnych dietach, które Pani stosowała. Są to diety nieskuteczne, nawet jeżeli straci Pani kilka kilogramów, to one i tak wracają. Jedyną skuteczną metodą, która przynosi także korzyści dla zdrowia, jest zmiana nawyków żywieniowych (na stałe) oraz zwiększenie aktywności fizycznej.
Pisze Pani, ze nie ma motywacji do ćwiczeń. Nie chodzi o to, żeby "katować się" wyczerpującymi ćwiczeniami. Jeżeli jest Pani mamą, zachęcam do zabaw z dzieckiem, do szybkiego spaceru, tańca. Proszę szukac okazji do ruchu. Zaleca się, aby przez minimum pół godziny dziennie być w ruchu. Oczywiście na początku moze Pani przeznaczać na ten cel zaledwie kilka minut, ale ważne, zeby ten czas systematycznie zwiększać.

Zachęcam Panią do przeczytania artykułu nt. motywacji w odchudzaniu:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-a-motywacja

Natomiast więcej nt. zdrowych nawyków przeczyta Pani:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Piramida będzie dla Pani wskazówką, co powinna Pani jeść, a czego unikać:
http://www. izz.waw. pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Prosze pamietać, że korzystne dla zdrowia, a przy tym skuteczne, bo zapobiegające efektowi jojo, jest powolne pozbywanie się zbędnych kg, od pół do 1 kg tygodniowo.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia