Jak stracić parę kilo oraz brzuszek ?

Przy wzroście 171 cm ważę 53 kg. Mam 13 już nie długo 14 lat i jestem dziewczyną. Lubię jeść zdrowe jedzenie ale czasami pojem trochę słodyczy tańczę 2 razy w tygodniu czasami chodzę na treningi tenisa stołowego i ćwiczę na W-Fie. Nie próbowałam się odchudzać ale czasami ćwiczę jakieś brzuszki i kiedyś ćwiczyłam trochę a6w. Moja mama ma trochę odstający brzuch i leciutką nadwagę tata był szczupły ale z wiekiem przytył i jest przy kości. Byłam u lekarza i stwierdził że nie mam nadwagi. Nie choruję na choroby przewlekłe. Wczoraj (piątek) jadłam: śniadanie - pół miseczki płatków śniadaniowych cornflakes z kakao godz. 7.00 (przed szkołą) 2 kubki herbaty i butelka 0,5 wody niegazowanej godz. 13-14 chipsy lays pół średniej paczki godz. 13.30 obiad: 2 jajka na twardo godz. 15.45 w między czasie coś przegryzłam kolacji nie jadłam ale wieczorem wypiłam litr wody niegazowanej między godziną 20-22. Dzisiaj (sobota) jadłam: śniadania nie jadłam bo późno wstałam obiad - 3 bułki naparze z sosem godz. 13.00 do obiadu od mojego przebudzenia się wypiłam 0,5 l wody zjadłam trochę słodyczy godz. 17-18 jedną szklankę coca coli light godz. 17 wypiłam 2 kubki kakao i jeden kubek herbaty godz. 20-21.30 i wypiłam 0,5 l wody niegazowanej godz. 22-24 Tak wyglądał mój piątkowy i sobotni dzień. Czasem jadam więcej i praktycznie zawsze jem porządny obiad (tzn. albo ponad pół miseczki zupy albo ze 2 ziemniaki kotleta i surówki sporo) ale mniej więcej tak wyglądają moje posiłki. Czasami też nie zdążam jadać śniadań przed szkołą. Przeważnie zawsze jem bułkę w szkole i wypijam 0,5 l wody lub innych napoi w szkole. A w ciągu dnia wypijam CO NAJMNIEJ 2 l wody niegazowanej.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj.

Twoje BMI jest jak najbardziej w normie i nie powinnaś się odchudzać. Natomiast na pewno z korzyścią dla Twojego zdrowia i formy będzie poprawa nawyków żywieniowych. Koniecznie przeczytaj artykuły (linki poniżej) na ten temat. Powinnaś jeść 5 razy dziennie, średnio co 3 godziny. Dzięki temu organizm lepiej zużywa dostarczoną energię. Nie zapominaj o pożywnym śniadaniu. Dzięki temu będziesz łatwiej koncentrowała się w szkole na lekcjach.

Na śniadania zamiast płatków kukurydzianych spróbuj płatków owsianych - są znacznie bardziej odżywcze. Zrezygnuj z niezdrowych słonych przekąsek (chipsy) i napojów gazowanych. Popatrz też na piramidę, dzięki której możesz nauczyć się jakie produkty włączać do diety.
Natomiast jeżeli chcesz mieć bardziej płaski brzuch to pomocne na pewno będą ćwiczenia (załączam link).

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch