Jak stracić przynajmniej 15 kg?

Witam. Mam 14 lat i przy wzroście 162 cm ważę aż 83kg. Prosiłam o pomoc lekarza, ale on stwierdził, że jestem za młoda na odchudzanie. W mojej rodzinie dość często występowały problemy z nadwagą. Bardzo chciałabym schudnąć przynajmniej z 15 kg. Obojętnie w jakim czasie. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Z góry dziękuję za odpowiedź i poradę... Martyna :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twój lekarz miał rację mówiąc, że w Twoim wieku nie powinno się stosować diet odchudzających. Jednak nadwaga jest również niewskazana. Dlatego rozwiązaniem dla Ciebie będzie przede wszystkim aktywność fizyczna. Powinnaś ograniczyć wolny czas spędzany przed telewizorem czy komputerem, na rzecz ćwiczeń, czy to w domu, czy na świeżym powietrzu.

Drugą wskazówką jest ograniczenie spożywania niezdrowych produktów, głównie tłustych mięs, serów, produktów typu fast food, słonych i tłustych przekąsek, słodyczy oraz słodkich, gazowanych napojów. Dostarczają one nadmiernej ilości kalorii, bez jakiejkolwiek wartości odżywczej.

Powinnaś zwiększyć spożycie warzyw (przynajmniej 5 porcji dziennie) i pić duże ilości wody niegazowanej (około 2 l). Więcej zasad znajdziesz na http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj, że tylko konsekwentne stosowanie się do prawidłowych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu może przynieść pożądane efekty. Nie przesadzaj jednak z ograniczaniem podaży kalorii i myśleniem nad szczupłą sylwetką, ponieważ może się to negatywnie odbić na Twoim zdrowiu.

Pozdrawiam.