Jak stracić zbędne kilogramy po porodzie?

Witam, mam 31 lat i jestem matką dwójki dzieci. Po drugim dziecku została mi nadwaga (wzrost 165cm, waga 75 kg). Prosze powiedzieć co zrobić bym straciła niezbędne kilogramy zwłascza z brzucha.

Witam, należy stosować odpowiednio zbilansowaną dietę redukującą oraz rozpocząć ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową właśnie z okolić brzucha. W Pani diecie powinny znaleźć się węglowodany złożone ( czyli np. musli, pełnoziarniste pieczywo, mąki z pełnego przemiału, razowe makarony). Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które są zawarte np. w oleju rzepakowym, oliwie z oliwek, oleju z czarnuszki (oleje spożywać na surowo, jako dodatek do sałatek lub surówek) oraz rybach. Białko, którego najlepszym źródłem jest chude mięso ( np.pierś z kurczaka lub indyka). Ważnym elementem diety są, także warzywa oraz owoce, które dostarczają witaminy oraz składniki mineralne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak należy pamiętać, że owoców nie należy spożywać w godzinach wieczornych. Najlepiej jeśli dobowe zapotrzebowanie kaloryczne rozdzielimy na 5 posiłków, spożywanych w miarę możliwości o stałych porach, pamiętając, o tym, iż kolacja powinna być spożyta około 2-3 godziny przed snem, natomiast śniadanie bezpośrednio po przebudzeniu. W utrzymaniu prawidłowej masy ciała pomoże, także spożywanie wody mineralnej (około 1,5 do 2 l/ dobę). Zachęcam, także do zapoznania się z przepisami na zdrowe, pełnowartościowe posiłki
(www.fit-amina.blogspot.com), które w łatwy i szybki sposób będzie mogła Pani przygotować, zarówno sobie jak i bliskim.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska