Jak stwierdzić zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa?

Dzień dobry k. 41l., Mam takie oto pytanie. Czy są to zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędzwiowego. Mam w wyniku EMG kręgosłupa lędźwiowego stwierdzoną radiokulopatię lędźwiową wielopoziomowa MRI rezonans magnetyczny:niewielkie uwypuklenie dysku bez ucisku korzeniowych. U ortopedy byłam zalecono rehabilitację w szpitalu i ćwiczenia w domu, już ćwiczyłam. Boli cały czas(ćwiczenia nie), zabiegi fizykalne okresowo pomogły. Kiedy mówimy o zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa.? Co mnie wylyczy ba czy wogóle to się wyleczy. Czy proloterapia by mnie uleczyła a może parę zwykłych zabiegów u fizjotetapeuty. Po ok. 2 godzinnym chodzeniu muszę usiąść a najlepiej położyć się. Po odpoczynku nieraz dość długim, poprawia się na tyle żeznów mogę trochę pochodzić i tak w kółko. Wiem gdy nie boli trzeba ćwiczyć, kiedy nie boli to robię ale więcej boli niż nie boli.

Aby określić, czy sa to zmiany zaawansowane trzeba przejść badanie lekarskie - wszystko zależy od upośledzenia sprawności ruchowej. Z tego co Pani pisze, to tak - zmiany są dość duże, skoro nie może Pani prawidłowo funkcjonować.