Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Witam. Mam problem z związkami. Mam 27 lat, nigdy nie byłam w związku ale spotykałam się z wieloma chłopakami,większość z nich była zainteresowana stałą znajomością. Bardzo bym chciała się zakochać i stworzyć z kimś rodzine ale...właśnie ciągle powstaje u mnie jakieś ale gdy tylko kogoś poznaję. Zawsze obiecuję sobie že tym razem juž nie wybrzydzam ale zawsze coś znajdę i zaczynam panicznie uciekać przed kolejnymi spotkaniami. Boję się że ze mną coś nie tak...że do końca życia bede sama :(

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii i zastanowić się czemu tak się dzieje, czego szuka Pani w związkach, czego się Pani obawia. Co powoduje że wciąż Pani ucieka. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Przyczyną Pani problemów z nawiązaniem głębszych relacji
jest zapewne niska samoocena oraz lęk przed byciem odrzuconą.
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie należy poznać
prawdziwą przyczynę Pani zachowania.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości uniemożliwiają nam
otwarcie się na drugą osobę i wpuszczenie jej do swojego życia.
Mogą to być poprzednie nieudane związki, rozwód rodziców,
toksyczna relacja z którymś z rodziców, brak wsparcia ze strony bliskich,
nadużycia seksualne, upokorzenia, niska samoocena i wiele innych.
Również zawiedziona miłość, szczególnie pierwsza, stanowi niezwykle
traumatyczne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka,
które wpływa na późniejsze relacje damsko-męskie.
Pani „wybrzydzanie” może być reakcją obronną przed zranieniem.
Jednak to wszystko to tylko przypuszczenia.
Powód może być zupełnie inny.
Z Pani opisu wynika, że doświadczane objawy
są na tyle silne, że powodują znaczne utrudnienie
w stworzeniu stabilnego i satysfakcjonującego związku,
zabierając tym samym całą radość życia.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Aby stworzyć satysfakcjonujące relacje z mężczyzną,
należy też wypracować nowe wzorce zachowania w relacjach
z mężczyznami.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Pani wzmocnić poczucie
własnej wartości a także spojrzeć na siebie,
na innych ludzi, a zwłaszcza na mężczyzn z odpowiedniej
perspektywy i nawiązać właściwe relacje z mężczyznami, a następnie
stworzyć satysfakcjonujący związek z mężczyzną
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, niestety nie będę oryginalna i również zachęcę Panią do wizyty u psychologa. Bardzo ważne jest, żeby dowiedzieć się jakie są przyczyny Pani zachowań i lęków, bo tylko wtedy będzie można nad nimi faktycznie popracować i doprowadzić do zmiany, a w konsekwencji- stworzenia rodziny o jakiej Pani marzy :) pozdrawiam, Monika