Jak stworzyć udany związek i poprawić relacje z rodziną?

Mam 19 lat i 4 lata starszego brata. Od kiedy skończył technikum siedzi w domu i nigdzie nie pracuje. Zachowuje się. sposób bardzo agresywny , rodzice podają mu wszystko jak na tacy. Nie musi nic robić. Gdy nie chcę czegoś za niego zrobić np.uprać jego rzeczy , rodzice mówią że ma prawo 'obić mi mordę' bo jestem niewdzięczna. Nie osiągnął w życiu nic. Wyzywa rodziców , krzyczy do nich ,traktuje z pogardą. Ja chcąc się z tego wyrwać dostałam się na dobre studia , kilkaset km od domu. Zdążyłam już trochę popracować , staram się żeby rodzice nie fundowali mi wszystkiego. Robię wszystko co mogę , jednak zawsze słyszę że jestem najgorsza , żebym wspierała brata i że jestem nic nie warta. W moim domu nigdy nie było okazywania uczuć , chyba że tych złych , wsparcia , rozmów czy zrozumienia dla dziecka. Dużo osób mówi mi że jestem atrakcyjną dziewczyną , dlatego rodzice wpoili mi że urodziwa dziewczyna nie znajdzie miłości tylko same 'przygody' . Nie umiem nikomu zaufać i mam problem z nerwami. Od paru miesięcy mam na prawdę dobrego chłopaka , ale cały czas mam opory co do niego. Jest mi ciężko stworzyć normalne relacje z ludźmi przez to co miałam w domu. Rodzice nienawidzą wszystkich wokół , nawet za sam wygląd. Chciałabym być inna , spokojnie żyć w społeczeństwie i mieć udany związek. Nie wiem co robić.

Szanowna Pani,
zachęcam do podjęcia psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym jako fory pomocy i utwierdzenia swoich wartości, w związku z tym, że ma Pani wpływ na swój profil rozwojowy, biorąc pod uwagę destrukcyjny system, czyli Rodzinę - który funkcjonuje według określonych wzorców, przejawia dużo agresji, nienawiści. Nie ma Pani obowiązku wspierać dysfunkcji brata. Jest Pani wartościową osobą, może Pani stworzyć dobre relacje i cieszyć się zdrowiem psychofizycznym.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 896450393