Jak suplementować białko, aby spowodować wzrost masy mięśniowej?

Mój mąż jest po operacji bariatrycznej metoda Roux /bypass zoladka/ bardzo schudl waży teraz 80 kg przy 180 cm wzrostu.Ma mieć operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego ale prawie w ogóle nie ma mięśni zarówno na nogach jak i pośladkach. Nie ma w ogóle apetytu proszę mi poradzić jak suplementowac mu białko aby spowodować wzrost masy mięśniowej? Jakie odżywki wybrać?

Witam Panią,

oprócz odpowiednio skomponowanej diety bogatej w białko (ryby, kurczak, jajka, mleko) Pani mąż powinien wykonywać (w miarę możliwości) lekkie ćwiczenia lub skorzystać z rehabilitacji - jeśli stan mięśni jest tak zły jak Pani pisze. Suplementy białkowe proszę podawać: białko serwatkowe w porach ćwiczeń/rehabilitacji oraz kazeinę przed snem.Stosowanie produktów zawierających kazeinę niesie ze sobą wiele korzyści. Wspiera ona syntezę białek mięśniowych poprzez zapewnienie stałego tempa absorpcji aminokwasów.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska