Jak swobodnie się wypróżnić u osoby z kolką nerkową?

witam.w środę 7.02.18 trafiłam na pogotowie z powodu kolki nerkowej.nastepnego dnia miałam zabieg usunięcia kamienia i założeniu sondy oraz cewnika. cewnik usunięto w piątek.zostala tylko sonda.podczas oddawania moczu odczuwam bol taki sam jak podczas kolki. lekarz powiedział że to normalne i że tak jest ponieważ sonda ociera się o ścianki moczowodu co drażni układ moczowy.w sobote-czyli wczoraj wyszłam że szpitala.jedyne co lekarz mi przepisał to Cipronex.2 tab 2 razy dziennie.nie mam nic przeciwbolowego.czuje silne parcie na na pęcherz jednak gdy zaczynam sikac to bol staje się silny i nie mogę do samego końca oddać moczu.nadmienie że ból utrzymuje się tylko w okolicy nerki od momentu gdy siadam na toalecie podczas oddawania moczu.i jeszcze odczuwam bol gdy wstaje po. dodam że od 4 dni nie umiem oddać stolca i nie wiem co robić.przeczowam że ból będzie także podczas stolca . dziś wzięłam olej rycynowy oraz pije kompot z suszu.posiadam jeszcze czopki glicerolowe ale nie wiem czy mam ich użyć i czy mogę ich użyć. jak mam sobie radzić z tym bólem.i jak swobodnie się wyróżnić nie czując bolu.jest to w ogóle możliwe.? i jak dlugo taka sonda bedzie mi towarzyszyc?bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie Ew do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć