Jak szybko i bez tabletek obniżyć bicie serca?

Witam, mam pytanie jak szybko i bez tabletek obniżyć bicie serca? Mam raz na miesiąc takie złe samopoczucie i wtedy szybko bije mi serce (około 100 na minute). Robię ekg 2 razy w roku i nic wtedy nie wykrywa. Nadmieniam ze mam 35 lat i od 16 lat mam cukrzyce insulinozależną. Czy wysokie ciśnienie może być zależne od cukrzycy? Czy istnieje w ogóle jakiś sposób, aby obniżyć ciśnienie za pomocą innego sposobu niż leki? Czy problemy z przyspieszonym biciem serca mogą się z czasem jeszcze bardziej pogłębić? Trochę się martwię, bo jak dotąd nikt nie potrafił zdiagnozować przyczyny szybszego bicia serca. Proszę o poradę, może tutaj dowiem się gdzie jest problem. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie, aby móc coś więcej powiedzieć. Być może konieczne jest założenie Holtera EKG na 24 godziny, a nawet być może na 7 dni, lub rejestratora zdarzeń. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę, że warto udać się do kardiologa.