Jak szybko i bezpiecznie schudnąć?

jak szybko schudnąć?

Witam serdecznie.
Zalecany ubytek masy ciała, który nie powinien doprowadzić do niedoborów i wyniszczenia organizmu, to od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Każdego trzeba rozpatrywać indywidualnie w zależności od płci, wieku, stanu fizjologicznego i aktywności fizycznej. Pierwszym krokiem w ubytku masy ciała jest wprowadzenie zmian w żywieniu- zgodnych z zasadami racjonalnego żywienia. Warto również zadbać o regularną aktywność fizyczna (co najmniej 3-4 razy w tygodniu po 45 minut). Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam
Prawidłowa utrata wagi to od 0,5 do 1 kg/tydzień. Trzeba tak planowac posiłki aby były one wartościowe i dostarczały organizmowi wszystkich składników odżywczych, wówczas będzie również prawidłowa przemiana materii. Wieksza utrata wagi niż 1 kg tygodniowo wiąże się z efektem jo -jo. Trzeba jeść 5 razy dziennie, co 3-4 godziny, aby nie dopuszczać do napadów głodu. Kolację jemy 2 godziny przed snem. Nie zapominamy również o piciu wody od 1,5-2 l wody dziennie. Należy również wprowadzić aktywnością fizyczną.
Najlepiej byłoby skonsultować się z dietetykiem,który ułoży dietę dopasowaną do Pani potrzeb i celów, które uwzględnią: stan zdrowia, występujące schorzenia przewlekłe
upodobania oraz życzenia pacjenta, zwyczaje, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną (zawodowa, sportowa), róznego rodzaju dolegliwości, dostępność produktów włączanych do diety oraz możliwości finansowe. Pozdrawiam serdecznie