Jak szybko i skutecznie pozbyć się dodatkowych kilogramów?

Mam prawie 15 lat, ważę 63 kg i mam 169 cm, bardzo chciałabym schudnąć i nie wiem, jak za bardzo. Zaczęłam chodzić na siłownię 3 razy w tygodniu, ale ja jem nawet jak nie jestem głodna. Moim największym zmartwieniem jest brzuch i boczki ;/ Jak się ich szybko do wakacji pozbyć? Jakoś nie mam cierpliwości do tych wszystkich diet... a przytyłam bardzo szybko. W tamtym roku byłam jeszcze bardzo chuda, ale koleżanka powiedziała mi, że jestem gruba, żeby mi dokuczyć, choć nie była to prawda, i zaczęłam się odchudzać i jak przestałam to 10 kg przytyłam... Jak się można szybko i skutecznie pozbyć tych kilogramów?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim chcę Cię zapewnić, że nie masz nadwagi. Twoje BMI wynosi 22, co oznacza prawidłową masę ciała. Nie powinnaś się przejmować docinkami koleżanek, które potrafią być złośliwe bez przyczyny i narobić innym przykrości.

Jeśli jednak chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i boczków, najlepsze będą ćwiczenia, a zwłaszcza taniec i pływanie, które pomogą Ci wysmuklić i wymodelować ciało. Taniec pozwoli Ci się także odnaleźć w nowym ciele i poczuć kobieco. Ponieważ to, że utyłaś może oznaczać również dojrzewanie, podczas którego kobieta nabiera kształtów właśnie w okolicach bioder.

Zwróć tez uwagę na swój styl żywienia, czy odżywiasz się zdrowo i regularnie. Przeczytaj o tym w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Powodzenia!