Jak szybko i skutecznie schudnąć? Proszę o radę

Nazywam się Oliwia, mam 14 lat... i jestem bardzo gruba. Mam 164 cm wzrostu i ważę 64. To straszne! Bo mam bardzo grube nogi [zwłaszcza w udach] no i strasznie wielką pupę. Problem polega w tym, że bardzo dużo jem... Ciągle jestem głodna i uwielbiam słodycze. Nie odmawiam sobie niczego. I drugi problem to to, że za żadne skarby nie lubię się ruszać, robię wszystko, żeby nie ćwiczyć na w-f w ogóle. W wakacje lubię siedzieć przed TV i jeść coś itp. Ale raz próbowałam się odchudzać, co prawda to chyba były 4 miesiące... Schudłam 3 kilo, ale nie wytrzymałam, ciągle mi burczało w brzuchu i czasami myślałam, że nie wytrzymam. Jeździłam wtedy też na rowerze. Mam trzy siostry, każda z nich jest szczupła i aktywna fizycznie. Jedna nawet ma niedowagę. Moja mama ma świetną sylwetkę, a tata jest gruby. Jego siostra to już masakra... Boje się, że podałam się na tatę ! ;(( Mój dzień zaczyna się o 6.00 wstaję, jem płatki, potem w szkole drugie śniadanie - pączek z czekoladą. W szkole jem obiady, potem przychodzę z domu i zapycham się słodyczami przy nauce. Około 17-18 jem obiado-kolacje, często są to moje ukochane fast-food`y. Nie wyobrażam sobie bez nich życia. Około 20-21 jem jakieś czekoladki, batoniki i to kilka na raz i potem idę spać. Aha, nie pije napojów gazowanych, góra pepsi ale to raz na dłuższy czas. Piję herbatę. Nie choruje na choroby przewlekłe. Błagam o pomoc, bo nie wiem już co robić. Jak dalej będę tak jeść, to wybuchnę. ;((
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja dieta jest tragiczna. Jeśli nie przestaniesz odżywiać się w taki sposób będziesz miała nie tylko nadwagę, ale i doprowadzisz do otyłości. Na tle otyłości rozwija się wiele chorób np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2 czy miażdżyca, dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłowy styl życia już od najmłodszych lat.

Powinnaś zwrócić się do dietetyka, ponieważ odchudzanie na własną rękę w Twoim przypadku może nie przynieść żadnych efektów. Powinnaś uświadomić sobie jak ważne jest właściwe odżywianie dla Twojego zdrowia, samopoczucia i sylwetki.

Powinnaś również wiedzieć, że dieta nie oznacza ciągłych wyrzeczeń.
Dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe pozwoli Ci na utratę masy ciała, która będzie powolna, ale za to trwała i skuteczna, bez efektu jojo i negatywnych skutkach zdrowotnych.
Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napojów oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.

Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Równie ważna jest aktywność fizyczna. Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.