Jak szybko i skutecznie stracić na wadze?

Witam. Mam 18 lat, 172 cm wzrostu i 65 kg wagi. Chciałabym jakoś szybko, skutecznie i bez efektu jo-jo stracić na wadze. Nie chodzi mi tu o wyrobienie mięśni, ale o zrzucenie paru kilo... Potrzebuję jakiejś diety, najlepiej niewymagającej przedziwnych produktów. Takiej, dzięki której mogłabym szybko stracić parę kilo...

Witam!

Wskaźnik masy ciała u Pani wynosi 21,9, co oznacza, że masa ciała w Pani przypadku jest prawidłowa (norma od 18,5 do 24,9).

Zdrowa dieta, nie powodująca efektu jo-jo, polega na utracie od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo, co daje w ciągu miesiąca od 2 do 4 kg. Jest to bezpieczne tempo redukcji masy ciała, nie powodujące zaburzeń metabolizmu i odwodnienia.

Jak można sensownie schudnąć? Przede wszystkim musi sobie Pani ustalić pory posiłków. Powinno być ich 5 w ciagu dnia. Odpowiednio zbilansowany posiłek to taki, który zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, czyli białko, tłuszcze i węglowodany. Które produkty je zawierają i są niskokaloryczne?

Białko: mięso i wędliny drobiowe, chude ryby - dorsz, mintaj, jajka, chudy nabiał: jogurty naturalne, kefiry, sery twarogowe, fasola, groch i soja.

Węglowodany: kasze, makarony, ryż, płatki owsiane, pieczywo razowe i chrupkie, warzywa, owoce.

Tłuszcz: oliwa z oliwek, olej rzepakowy i słonecznikowy.

Zrezygnować należy ze: słodyczy, słonych przekąsek takich jak: chipsy, orzeszki, paluszki, ze słodzonych napojów gazowanych, ciast, ciasteczek, potraw smażonych, tłustych mięs i wędlin (głównie wieprzowych).

Uregulowany sposób jedzenia oraz aktywność fizyczna pomogą Pani schudnąć.