Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko i zdrowo schudnąć w wieku 16 lat?

Witam, mam 16 lat i ważę 60 kg. Bardzo źle się z tym czuję..chciałabym ważyć tak z 55 ;) czy da się coś z tym zrobić? potrzebuję pomocy!
16 LAT ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Trudno określić wskaźnik masy ciała bez informacji o wzroście. Możliwe, że Twoja masa jest w normie. Jeśli jednak nie, polecam przeanalizowanie codziennego jadłospisu oraz trybu życia i wprowadzenie modyfikacji. Ważna jest codzienna aktywność fizyczna, realizowana w wymiarze minimum 30 min dziennie, w postaci ćwiczeń lub dowolnego sportu. W planowaniu żywienia należy pamiętać o regularności spożywania posiłków, urozmaiceniu, wybieraniu zdrowych produktów: chudego mięsa, ryb, produktów mlecznych (jogurty, kefiry, twarogi, maślanka, mleko), pełnoziarnistych produktów zbożowych, olejów roślinnym w zastępstwie tłuszczu zwierzęcego.

0

Witam. Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, a bez nie tego nie jestem w stanie określić czy Twoja masa ciała jest w normie, czy też wskazuje na nadwagę. Dodatkowo masz 16 lat, co świadczy o tym, iż jesteś w okresie dojrzewania – w tym czasie zarówno masa ciała jak i wzrost ulegają gwałtownym zmianom. Zapoznaj się jednak z zasadami prawidłowego żywienia i sprawdź czy nie popełniasz podstawowych błędów żywieniowych http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy