Jak szybko i zdrowo schudnąć w wieku 16 lat?

Witam, mam 16 lat i ważę 60 kg. Bardzo źle się z tym czuję..chciałabym ważyć tak z 55 ;) czy da się coś z tym zrobić? potrzebuję pomocy!
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Trudno określić wskaźnik masy ciała bez informacji o wzroście. Możliwe, że Twoja masa jest w normie. Jeśli jednak nie, polecam przeanalizowanie codziennego jadłospisu oraz trybu życia i wprowadzenie modyfikacji.
Ważna jest codzienna aktywność fizyczna, realizowana w wymiarze minimum 30 min dziennie, w postaci ćwiczeń lub dowolnego sportu.
W planowaniu żywienia należy pamiętać o regularności spożywania posiłków, urozmaiceniu, wybieraniu zdrowych produktów: chudego mięsa, ryb, produktów mlecznych (jogurty, kefiry, twarogi, maślanka, mleko), pełnoziarnistych produktów zbożowych, olejów roślinnym w zastępstwie tłuszczu zwierzęcego.

Witam. Przede wszystkim nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, a bez nie tego nie jestem w stanie określić czy Twoja masa ciała jest w normie, czy też wskazuje na nadwagę. Dodatkowo masz 16 lat, co świadczy o tym, iż jesteś w okresie dojrzewania – w tym czasie zarówno masa ciała jak i wzrost ulegają gwałtownym zmianom. Zapoznaj się jednak z zasadami prawidłowego żywienia i sprawdź czy nie popełniasz podstawowych błędów żywieniowych http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Pozdrawiam.