Jak szybko można schudnąć 10 kg?

Trzymając się tej diety jak szybko (mniej, więcej) mogę schudnąć 10 kg?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zalecane tempo odchudzania, przy zastosowaniu zasad zdrowego odżywiania i w razie potrzeby uwzględnieniu deficytu energetycznego w określonej indywidualnie, całodziennej podaży energii, powinno wynosić 0,5 kg/ tydzień.

Witam serdecznie!
Najzdrowsze dla organizmu tempo odchudzania to utrata 2 - 4 kg miesięcznie. Przy szybszym tempie odchudzania, co ma najczęściej miejsce przy stosowaniu głodówki, znacznie spada przemiana materii, co po zakończeniu diety odchudzającej skutkuje efektem jo jo i późniejszymi problemami z utrzymaniem wagi, nawet przy jedzeniu małych i regularnych posiłków.
Polecam wizytę u dietetyka, który zdrowo zaplanuje odchudzanie i pomoże w wytrwaniu na diecie nie tylko do uzyskania docelowej masy ciała, ale również podczas stabilizacji wagi.