Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko można schudnąć 10 kg?

Trzymając się tej diety jak szybko (mniej, więcej) mogę schudnąć 10 kg?
ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Zalecane tempo odchudzania, przy zastosowaniu zasad zdrowego odżywiania i w razie potrzeby uwzględnieniu deficytu energetycznego w określonej indywidualnie, całodziennej podaży energii, powinno wynosić 0,5 kg/ tydzień.

0

Witam serdecznie! Najzdrowsze dla organizmu tempo odchudzania to utrata 2 - 4 kg miesięcznie. Przy szybszym tempie odchudzania, co ma najczęściej miejsce przy stosowaniu głodówki, znacznie spada przemiana materii, co po zakończeniu diety odchudzającej skutkuje efektem jo jo i późniejszymi problemami z utrzymaniem wagi, nawet przy jedzeniu małych i regularnych posiłków. Polecam wizytę u dietetyka, który zdrowo zaplanuje odchudzanie i pomoże w wytrwaniu na diecie nie tylko do uzyskania docelowej masy ciała, ale również podczas stabilizacji wagi.

Specjalista ds. żywienia człowieka, dyplomowany dietetyk.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy