Jak szybko można zajść w ciążę po odstawieniu tabletek?

Witam! Kilkanaście dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Jakieś trzy dni temu zaczęłam odczuwać bóle w dole brzucha oraz bóle piersi. Okresu jednak nie dostałam. Ponieważ zaczęłam odczuwać zwiększony popęd seksualny (chyba zadziałały hormony), uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Moje pytanie brzmi: czy po tak krótkim czasie po odstawieniu tabletek jest możliwość zajścia w ciążę? Czy te bóle mogą oznaczać owulację?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po takim czasie od odstawienia tabletek najprawdopodobniej już jest Pani w ciąży. Jajniki po odstawieniu doustnej antykoncepcji zaczynają bardzo szybko produkować zwiększone ilości komórek jakowych. Do owulacji może dojśc już w 8. dobie po ostatniej tabletce (dlatego przerwy nie należy wydłużać powyżej 7 dni!).