Jak szybko obniżyć poziom glukozy we krwi?

Chcę zasięgnąć porady i pomocy w sprawie obniżenia poziomu glukozy we krwi. Wynik ten wyszedł mi w czasie badania krwi na czczo w laboratorium metodą pobierania krwi żylnej. Jestem żołnierzem w trakcie badań do misji w Afganistanie, norma na poziom cukru w jakiej musimy się zmieścić, to 3,8 - 6,0 mmol/L+, mi wyszło 7,5. Z tego względu musiałbym powtórzyć to badanie, by móc zmieścić się w widełkach, co da mi szanse na przebrnięcie komisji i zgodę na wyjazd. Mam 28 lat, nie mam innych problemów zdrowotnych, w miarę aktywny, 177 cm wzrostu, 73 kg wagi. Co musiałbym zrobić, by jak najszybciej móc powtórzyć to badanie z pozytywnym skutkiem? Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

28 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Powinien Pan powtórzyć badanie po min. 8 godzinach bez jedzenia (najlepiej rano, po przespaniu całej nocy, bez podjadania). Przed badaniem mógłby Pan zrezygnować ze spożywania cukrów prostych (głównie słodycze). Musi Pan być jednak świadom, że jeśli wyniki nadal bedą nieprawidłowe, wyjazd do Afganistanu nie jest najepszym pomysłem (zagraża Pan sobie, a przy okazji swoim kolegom).

Pozdrawiam