Jak szybko odrastają włosy?

Mam nietypowe pytanie, postaram się je sformułować tak aby było zrozumiałe. Kiedyś miałam ładne i zdrowe włosy, później zaczęły mi wypadać, gdy zaczęłam przyjmować leki. Po pewnym czasie problem ustał. Mam w związku z tym pytanie, ile czasu musi nastąpić, aby włosy wróciły do pierwotnego stanu? Moja pani dermatolog, u której byłam na leczeniu problemów skórnych, uprzedziła mnie o efektach ubocznych, czyli o wypadaniu włosów. Ile potrzebuję czasu, by włosy wróciły do stanu sprzed leczenia? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W wyniku stosowania niektórych leków może dojść do wypadania włosów. Odstęp czasu, potrzebny do ich odrośnięcia, jest trudny do określenia. Poniżej znajduje się artykuł, w którym niektóre grupy leków są omówione:
http://portal.abczdrowie.pl/przyjmowane-leki-a-lysienie.

Generalnie cykl wzrostu włosa składa się z kilku okresów. U człowieka nie jest on zsynchronizowany, co oznacza, że poszczególne włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu. Leki mogą powodować wypadanie włosów w różnych fazach. Faza anagenowa, jest fazą wzrostu włosa. Faza katagenowa, to faza przejściowa, natomiast faza telogenowa jest fazą spoczynku i wypadania, po której następuje wzrost nowego włosa.

Pozdrawiam.