Jak szybko odzyskać siły po odwodnieniu?

Moja znajoma trafiła do szpitala. Stwierdzono odwodnienie, podano kroplowke. Po powrocie do domu chciałbym jej jakoś pomóc w powrocie do sił, utrzymaniu prawidłowego bilansu wody. Co państwo polecacie? Suplementy, owoce, płyny? Proszę o pomoc. Może w aptece też mógłbym coś nabyć?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Należy dbać o odpowiednią ilość płynów, by nawodnić organizm. Ważne są nie tylko płyny, ale i odpowiednia ilość elektrolitów. Można kupić w aptece gotowe preparaty nawadniające lub przygotować płyn w domu - w 1 litrze wody rozpuścić pół łyżeczki soli, kilka łyżeczek cukru, sok z cytryny lub pomarańczy. Ważna jest też lekkostrawna dieta, zupy, gotowane warzywa.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka