Jak szybko po poronieniu można zajść w ciążę?

Witam, 03.09. poroniłam samoistnie w 5tc, krwawiłam do 6.09. Bardzo chcę mieć dziecko i staram sie z mężem o nastepne. Czy po poronieniu samoistnym są dni płodne? Czy jest duże prawdopodobienstwo zajścia w ciążę? Robiłam już test, ale negatywny:(

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Owulacja po poronieniu może się pojawić już po 2-4 tygodniach. Pewność, że okresy płodne się pojawiają, mamy wtedy, gdy powraca regularne miesiączkowanie. Zwykle doradza się odczekanie 2-3 normalnych cykli ze staraniami o kolejną ciążę - dajemy sobie wtedy czas na pełną regenerację fizyczną oraz psychiczną. Zbyt wczesne zajście w ciążę, od razu po utracie ciąży, obarczone jest zwiększonym ryzykiem kolejnego poronienia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!