Jak szybko poprawić obniżone libido?

Witam! Mam 26 lat i od 4 miesięcy zauważyłem tzw. spadek libido i problemy z erekcją podczas stosunku. Partnerki, z którymi się w tym czasie spotykałem były dla mnie bardzo pociągające i nie miałem oporów psychicznych przed nimi. Obecnie jestem w stałym związku i problem nadal występuje, o czym trudno mi porozmawiać z partnerką, gdyż to początki naszego związku. Tłumaczyłem się póki co stresem, zmęczeniem i niewysypianiem się. Prowadzę własną działalność, pracuję w domu po 8-12 godzin, przesiadując za biurkiem. Odżywiam się raczej niezdrowo, dużo tłuszczu, smażone potrawy o bardzo nieregularnych porach. Jestem nałogowym palaczem i spożywam alkohol przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Nie uprawiam żadnego sportu i prowadzę siedzący tryb życia. Czy środki typu Viapro są odpowiednie na mój wiek i czy faktycznie pomagają? Zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu (jeśli tak się oczywiście da).

Witam!

Problemy ze wzwodem są bardzo często spotykane u mężczyzn, coraz częściej także u młodych mężczyzn. Najczęściej do czynienia mamy z zaburzeniami czynnościowymi, na tle psychologicznym. Jeżeli wzwód występuje podczas masturbacji, skłania ku naturze psychologicznej problemów, jeżeli nie - należy zgłosić się do specjalisty i pogłębić diagnostykę.

Jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą.

Nie bez wpływu może być też tryb życia jaki Pan prowadzi: palenie papierosów, alkohol, spoczynkowy tryb życia, zła dieta oraz dużo stresu. Warto byłoby spróbować pozbyć się lub przynajmniej ograniczyć te złe nawyki i przestawić się na zdrowy tryb życia lub przynajmniej wprowadzić jego elementy.

Wydaje się, że istotna jest tutaj także kwestia kontaktu z partnerką. Umiejętność rozmowy i dzielenie się problemami dają więcej pewności i poczucia bezpieczeństwa. Myślę, że powinien Pan spróbować swój problem partnerce - jej wsparcie i zrozumienie będą z pewnością sprzyjającymi czynnikami ku poprawie jakości współżycia.

Preparat Viapro jest złożony głównie ze składników ziołowych i jego działanie może by bardzo indywidualne. Nie ma przeciwwskazań do jego stosowania, jednak dodatkowo dobrze by było, jeżeli popracowałby Pan też nad innymi wyżej wymienionymi czynnikami zakłócającymi.

Jeżeli we własnym zakresie nie uda się poprawić jakości współżycia, być może warto byłoby skorzystać z konsultacji specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!