Jak szybko pozbyć się trądziku i jakimi metodami?

Od zawsze praktycznie zmagałem się z trądzikiem. Obecnie mam 23 lata. Niestety moja twarz, to jeden wielki trądzik. Chciałem zapytać, jak szybko i oczywiście skutecznie mogę sie pozbyć tego trądziku, czy sa jakieś metody. Byłem już u dwóch dermatolo9gów, dostawałem maści, żele, które nic nie pomagały. Robiłem morfologię i wszystko jest w porządku. Dlaczego nikt nie potrafi mi pomóc? Może jakieś specjalne kosmetyki mam stosować? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Proszę o doprecyzowanie pytania. Nie pisze Pan jaki charakter mają zmiany, co dotychczas Pan stosował... Najskuteczniejsze w leczeniu trądziku jest leczenie farmakologiczne oczywiście wspomagane właściwą dietą i pielęgnacją. Z preparatów stosowanych miejscowo najwyższą skutecznością cieszą się terapie łączone (preparaty zawierające 2 składniki w jednym kremie, np. adapalen+nadtlenek benzoilu, erytromycyna+izotretynoina, erytromycyna+octan cynku).

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.