Jak szybko przybrać na wadze przy zdrowej diecie?

Witam mam na imię Asia mam 19lat. Moim problemem jest to że jestem zbyt szczuplutka mam wzrostu 165cm o wadze 50-kg. prosiłabym bardzo o jakąś dietę aby szybko przybrać na wadze lub na masie nie pije alkoholu, nie pale papierosów ani innych używek. Chce żeby dieta była zarówno dobra i zdrowa sama nie wiem jakiej mam diety stosować dlatego potrzebuje waszej porady może to mi pomoże bardzo byłabym zadowolona o efekty które by mój problem rozwiązało. dziękuje i pozdrawiam Asia. :)

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Uwazam, iz nie ma potrzeby przybierania. Jestes mloda, rozwijasz sie. Najwazniejsza jest zdrowa dieta, sposob zywienia, zgodny z Twoim zapotrzebowaniem. Regularne pory posilkow, duzo warzyw, owocow, wyliczenie zapotrzebowania i zapobieganie spadkom masy ciala, czyli odpowiednia podaz energii. Wazne jest, aby nie probowac prZytyc jedzac fast foody, slodycze, pijac slodkie napoje itp. Jak wyglada Twoja aktywnosc fizyczna?

Dorota Kozak Dietetyk, Szczecin

Witam,

Najlepiej by było aby dietetyk przeprowadził z Panią wywiad, zebrał wszystkie potrzebne informacje by poznać dokładniej problem i ułożył indywidualna dietę specjalnie dla Pani. Każdy ma inny metabolizm, tryb życia, odżywia się inaczej do tego mogą dość jeszcze różne schorzenia dlatego "złotej" recepty nie ma.

Zapraszam do mojej poradni online z przyjemnością ułożę dla Pani taką dietę.

www.twojadobradieta.pl
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z szybką przemianą materii nie jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad:

Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.

Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.

Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.

Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.

Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.

Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.

Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające.

Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam Asiu
Jesteś bardzo szczupła, ale nie masz niedowagi. Odżywiaj się zdrowo, jedz pieczywo z pełnego ziarna makarony ciemne, chude mięso, warzywa,płatki owsiane, serki białe, owoce, soki naturalne wyciskane, ale nie z kartonika, orzechy, migdały. pOZDRAWIAM

Witam. Niestety przytyć jest trudniej niż schudnąć, pewnie masz szybką przemianę materii i wszystko co zjesz przez Ciebie przelatuje. Z wiekiem to się zmieni. Musisz jeść regularnie co ok 3 h wartościowe posiłki.Staraj się nie jeść czegokolwiek, bo jesteś jeszcze młoda i przez jakiś czas nie będzie to miało wpływu, a z czasem mimo tego, że będziesz niby chuda będziesz miała dużo tkanki tłuszczowej i ciało nie będzie dobrze wyglądało. Dorzuć może trochę ruchu co podkręci Ci apetyt. Rób tylko treningi wzmacniające bez aerobów.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Pani Asiu, na darmowym portalu dotyczącym zdrowia nikt nic dobrego Pani nie da, bo praca dietetyka to praca jak każda inna. Dobry dietetyk nie odda długo zbieranej wiedzy za darmo, nie powinien też robić nic dla człowieka, którego nie widział na oczy (w moim przypadku nie dotykam w ogóle pacjenta bez wcześniejszej głębokiej diagnostyki). Więc taki sposób działania determinuje błędy, a za błędy się płaci-wcześniej bądź później ale płaci ;) Proszę się nad tym zastanowić, bo mi wydaje się, że gdyby mogła Pani cokolwiek darmowego z sieci ściągnąć, co miało by zadziałać-już pewnie Pani to zrobiła. Pewnie nie zadziałało. Dlaczego? Bo problem jest zdrowotny a nie estetyczny...
pozdrawiam!

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Prosze włączyć do diety żółty ser, mozarellę, kakao, suszone figi, daktyle, łososia, makrelę, tuńczyka w oleju w puszce,
pestki słonecznika, dyni, sezamu.