Jak szybko przybrać na wadze w wieku 25 lat?

Jak szybko przybrać na wadze?

Dzień dobry!
Zwiększenie kaloryczności diety powinno doprowadzić do wzrostu masy ciała. Powiększenie podstawowej diety o 500-1000 kcal/ dzień przez tydzień pozwoli na zwiększenie masy ciała od 0,5 do 1 kg/ tydzień. Jednak istotne są tu również uwarunkowania genetyczne oraz występowanie ewentualnych schorzeń powodujących wzrost naszego metabolizmu (np. nadczynności tarczycy) i problemy z przytyciem. Dokładniejszy opis przypadku pozwoli na udzielenie szerszej porady. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.Podzielam opinię Pani Patrycji zwiększenie kaloryczności od podstawowej diety od 500 - 1000 kcal.Jednak jak szybko i ile nabierzemy wpływa wiele czynników.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Witam,
aby przybrać na wadze musimy łączyć węglowodany z tłuszczem i cukrem, czyli np po każdym posiłku zjeść słodką przekąskę.
Sylwia Beyer-Wygońska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Trzeba zastosować dietę wysokokaloryczną, włączyć tłuste ryby np. łosos, makrela, sery żółte, orzechy, pestki dyni i słonecznika, suszone owoce polecane daktyle i figi.
Można również nabyć w aptece Nutridrinki i popijać je między posiłkami.