Jak szybko schudnąć bez efektu jo-jo? Proszę pomóżcie mi!

Jestem kobietą. Mam 12 lat i 165 cm wzrostu ważę 64 kg. Nie podejmowałam prób odchudzania. W szkole ćwiczę 4 razy w tygodniu po 30 min. W mojej rodzinie nie mam osób z nadwagą. Nie byłam u lekarza. Nie choruję na choroby przewlekłe. Poniedziałek: 7.10-dwie kanapki z serem żółtym (chleb biały) herbata lub sok 11.35-( w szkole)kanapka z serem topionym i herbata 15.00-ziemniaki, kotlet schabowy sałatka z pora 17.00-kanapka z wędliną i sok pomarańczowy 19.00-jajecznica z 3 jaj, chleb z masłem i herbata Niedziela: 9.00-kanapka z wędliną lub z serem 13.00-rosół 14.00-ziemniaki z mięsem(łódko lub skrzydełko) 16.00-chipsy, cola lub jakiś inny sok 18.00-jajka na twardo (3szt.) 20.00-budyń

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć się zdrowo odżywiać. Zanim jednak zaczniesz powinnaś wiedzieć co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka Popełniasz jeden z podstawowych błędów, a mianowicie spożywasz posiłki zbyt monotonne i obfite w produkty wysokotłuszczowe.

Dodatkowo powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, ale nie tylko w domu. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała – ćwiczenia na stepie wysmuklą łydki, a na uda polecam ćwiczenia z tzw. motylkiem. Idealnym sportem na ćwiczenie całego ciała jest pływanie, które uelastycznia i wysmukla sylwetkę, nie jest przy tym męczące i redukuje cellulit.

Pozdrawiam.