Jak szybko schudnąć i ile?

Mam 14 lat, wzrost 173 i ważę 96.3 kg. Wiem, bardzo dużo. Staram się już schudnąć od niepamiętnych czasów i jakoś mi to nie wychodzi. U mnie w rodzinie każdy jest otyły, a ja chciałabym to zmienić. Czy mam iść do dietetyka i ułożyć dietę, czy raczej same ćwiczenia i zero słodyczy?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście Twoja masa ciała jest za duża w stosunku do wzrostu.
Nie powinnaś jednak odchudzać się na własną rękę.
Konieczny jest nadzór specjalisty z zakresu prawidłowego żywienia.
Skonsultuj się z lekarzem i dietetykiem.
Warto wykonać badania, które ocenią stan Twojego zdrowia.
Powinnaś także porozmawiać o swoim problemie z rodzicami, gdyż to także od nich zależy skład Twoich posiłków.

Pozdrawiam

P.S
Eliminacja słodyczy i zwiększenie dawki ruchu nie powinno zaszkodzić!
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci