Jak szybko schudnąć i pozbyć się zbędnych kilogramów?

Hej, rocznikowo mam 14 lat, 178 cm wzrostu i ważę około 90 kg. To bardzo wielki wstyd. Mam zwisający brzuch. Chciałabym schudnąć szybko, dopóki są wakacje. Chciałabym się pozbyć brzucha i trochę tłuszczu z nóg. Ile powinnam ważyć w moim wieku i jak do tego dojść? Pomocy! :( Zrozpaczona :(
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

powinnaś jak najszybciej porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, który zbada przyczynę wystepującej u Ciebie otyłości, czy nie jest ona spowodowana jakimś zaburzeniem w organizmie. Jest ona dużym zagrożeniem dla Twojego zdrowia. Do tego czasu nie podejmuj żadnych prób odchudzania na własną rękę!

Przy takim nadmiarze masy ciała będziesz potrzebować odpowiedniej motywacji i czasu. Szybkie tempo chudnięcia może spowodować u Ciebie niedobory składników odżywczych i efekt jo-jo, czyli powtórnego przytycia. Twoja masa ciała nie powinna przekraczać około 72-74 kilogramów. W Twoim wieku do prawidłowej masy ciała dąży się poprzez zwiększoną aktywność fizyczną i regularne spożywanie posiłków, zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. Będziesz musiała wyeliminować z diety wszystkie bomby kaloryczne: słodycze, ciasta, fast foody, czipsy, słodzone soki i napoje, potrawy mączne, tłuste, smażone.

Zapoznaj sie z artykułami:

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam