Jak szybko schudnąć po ciąży przy karmieniu piersią?

Dzien dobry mam na imie Paulina i mam 20 lat. Trzy miesiące temu urodziłam dziecko. W czasie ciąży przytyłam ponad 20 kg Po porodzie pozostał mi spory brzuszek, którego nie mogę się pozbyć Starałam się cwiczyc regularnie na ile pozwalal mi czas, odżywiam się tez raczej zdrowo ponieważ w dalszym ciągu karmie dziecko piersią. Efekty mojego odchudzania sa jednak żadne, Mam 15 kg więcej niż wazyłam przed ciazą. Nie wiem już co robic w związku z tym ze karmie piersią nie mogę chyba brac zadnych suplementów diety czy innych tabletek odchudzających.Jak szybko schudnąć po ciąży? Proszę o jakie rady. Serdcznie dziekuje i pozdrawiam.

Witam Panią serdecznie, w sumie to nie musi Pani robić prawie nic, bo karmienie piersią jest chyba najlepszą dietą. Karmiąc powinna Pani szybko zrzucić pozostałe kilogramy a czasami nawet jeszcze więcej. Oczywiście należy też stosować zdrową dietę 4-5 regularnych posiłków co 3-3,5h. Nie objadać się przed snem i ograniczać słodycze. Podstawa diety powinny być produkty zbożowe pełnoziarniste, chude mięsa, nabiał i ryby, warzywa i owoce oczywiście tylko te które są wskazane w trakcie karmienia, czyli nie powodują wzdęć i alergii u dziecka.
pozdrawiam

Witam, podczas karmienia piersią odchudzanie nie powinno nabierać zbyt szybkiego tempa, dlatego by móc nadal karmić maleństwo. Wszystkie przemiany powinny zachodzić powoli, by nie pogorszyć ani jakości produkowanego pokarmu ani nie zmniejszyć radykalnie jego ilości. Myślę, że w Pani sytuacji potrzebne jest utrzymanie najważniejszych zasad zdrowego odżywiania się, a nie konkretna niskokaloryczna dieta. Proszę dbać o regularność zjadanych posiłków przynajmniej 5 na dobę (małe porcje), wyeliminować słodycze i kolorowe napoje z diety (jeśli są) i starać się jeść produkty pełnoziarniste, które dadzą poczucie sytości(uwaga na kolki u maluszka). Proszę włączyć porcję warzyw do każdego posiłku i owoce w mniejszych ilościach. I jeszcze jedno, proszę pić całkiem sporo wody, ona przyspiesza po prostu nasz metabolizm i w miarę możliwości pamiętać o codziennej aktywności. Życzę powodzenia.

Witam serdecznie,

Zalecam pełnowartościową i odpowiednio zbilansowaną dietę, nie sięga Pani po diety niskokaloryczne i bardzo restrykcyjne. Widzę, że zależy Pani na szybkim powrocie do formy po ciąży jednak szybkie odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo. Do tego karmi Pani piersią, więc odżywia Pani nie tylko siebie ale i dziecko wiec tym bardziej dieta powinna być bogata w wartościowe składniki odżywcze. Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5 do1,5kg tygodniowo.

Zalecam skupić się na regularności spożywanych posiłków - 5dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy zacząć od pełnowartościowego śniadania (zjeść max do 1h po przebudzeniu, jak najszybciej aby pobudzić organizm do działania) kolację zjadamy na 3-4h przed snem. Na kolację nie jemy węglowodanów złożonych oraz owoców, staramy się wybierać głownie białko.
Zrezygnuje Pani z żywności silnie przetworzonej, tłustej, typu fast food oraz słodyczy, kolorowych napoi. Wybiera Pani chude białe mięsa, ogranicza tłuste sery, masło, margarynę, słone przekąski.
Potrawy przygotowuje Pani grillując, dusząc, na parze itp a ogranicza smażenie.

Pamięta Pani o wypijaniu około 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu.

Postara się Pani również zadbać o aktywność fizyczną gdyż ruch stanowi 30% zaś dieta 70%sukcesu:)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Na karmienie piersią organizm zużywa średnio ok. 500 kcal dziennie, więc bez diety powinna Pani chudnąć. Nie są polecane w pierwszych miesiącach karmienia restrykcyjne diety, ponieważ można nabawić się niedoborów minerałów, witamin oraz składników odżywczych. Najlepiej starać się jeść normalnie, tyle, co przed ciążą (jeżeli masa ciała wtedy była prawidłowa). Najprostsze zasady są najlepsze, ale czasami trudne do zrealizowania. Proszę jeść regularnych 5 niedużych posiłków co 3 godziny i co najważniejsze nie podjadać. Gdyby była Pani głodna to można zjeść ewentualnie wafel ryżowy naturalny, czy schrupać marchewkę. Przypominam, że w okresie karmienia niezwykle ważne jest picie dużych ilości wody.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

w trakcie karmienia piersią nie powinna Pani stosować restrykcyjnych diet odchudzających. Proszę racjonalnie bilansować posiłki: co najmniej 5 posiłków dziennie, co 2,5-3 godziny.
Ważne jest również picie dużych ilości płynów: WODY!
Proszę również włączyć aktywność fizyczną.

Najkorzystniejsze byłoby, gdyby skorzystała Pani z indywidualnej porady dietetycznej,
dietetyk nauczy Panią odpowiednio bilansować posiłki.

Monika Frank Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Utrzymywać prawidłowe żywienie oraz karmić jak najdłużej ( daje Pani to deficyt kaloryczny na poziomie 300-500 kcal.