Jak szybko schudnąć w wieku siedemnastu lat?

Witam. Mam 17 lat i jestem dziewczyną. Przy wzroście 158 cm ważę 60 kg. Bardzo chciałabym szybko schudnąć. Moja ostatnia dieta była bardzo zróżnicowana. Odchudzałam się miesiąc, dużo ćwiczyłam , ale kiedy patrzyłam w lustro nie widziałam większych efektów. Najbardziej chciałabym pozbyć się fałdek z brzucha i ud. Dodam, że to była nie jedyna moja dieta, ponieważ już kilka razy próbowałam zrzucić zbędne kilogramy, ale nie udawało mi się  to. Proszę o radę. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które pozwalają na obiektywną ocenę prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się w zakresie szerokiej normy dla podanego wieku. Twoja masa ciała jest jednak zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Taki stan wymaga kontroli u lekarza, gdyż może mieć podłoże chorobowe. Na niedoskonałości ciała pomocne mogą być zestawy ćwiczeń, które znajdziesz na naszym portalu http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia