Jak szybko schudnąć z brzucha i tzw "boczków"?

Witam mam 17 lat mam niecałe 180 179 i ważę 81 kilo strasznie chciałbym schudnąć właśnie rozpocząłem dietę tzn jem na śniadanie ciemny chleb 2 kanapki i do szkoły biorę 3 kanapki. Oczywiście jedna kanapka złożona z dwóch kromek do tego krakowska sucha i ogórek po powrocie jem mniejszy obiad niż wcześniej jakie mam wykonać ćwiczenia żebym sporo schudł a głównie żeby boczki mi zmalały z góry dzięki za odpowiedz :)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 25,31 i znajduje się ponad 90 percentylem. Oznacza to, że masz nieznaczną nadwagę. Owszem powinieneś zastosować zdrową dietę, opartą o piramidę zdrowego żywienia.
Do diety należy dołączyć regularne ćwiczenia fizyczne. Opisy wszelkich z nich znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Twoja dieta jest prawie prawidłowa. Brakuje w niej jednak regularnych, 4-5 posiłków w ciągu dnia. Bardzo dobrze, że spożywasz ciemne pieczywo. Postaraj się dołączyć do menu mleko i jego przetwory (bez cukru i dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona rośloin strączkowych. Ponadto powinieneś spożywać grube kasze, pełnoziarniste makarony, płatki zbożowe naturalne - owsiane, żytnie, brązowy ryż. Nie zapominaj o dużej ilości warzyw i 1-2 porcji owoców dziennie.
Pij dużo wody lub herbat owocowych bez cukru. Postaraj się unikać soków owocowych.

Pozdrawiam