Jak szybko stracić ostatnie 4 kilogramy?

Witam! Mam 19 lat, 153 cm wzrostu i ważę 54 kg. Od wakacji udało mi się schudnąć 6 kg - nie jem słodyczy, chipsów czy innych tego typu rzeczy. Na śniadanie zjadam kromkę chleba z dowolnie dobranymi składnikami, potem obiad i zazwyczaj około godziny 20 jakiś owoc (kładę się spać w okolicach północy). Codziennie jeżdżę na rowerku stacjonarnym - zależnie od wolnego czasu - od 40 do 60 minut. Niestety, od pewnego czasu waga stanęła w miejscu. Zależy mi, aby ważyć 50 kg. Co mogę zrobić, aby zgubić te 4 kg?

Witam Panią!

Z wypowiedzi sądzę, że trochę za mało Pani je i metabolizm trochę zwolnił. Ale w łatwy sposób można to zmienić.
Poproszę zastosować się do poniższych zaleceń. 1. Należy jeść 5 posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Komórki na bieżąco będą spalać nadmiar kalorii. Na śniadanie lub drugie śniadanie warto wprowadzić nabiał, gdyż białko zawarte w przetworach mlecznych przyspiesza metabolizm. Ponadto musi Pani jeść śniadanie w ciągu 30 minut od momentu wstania z łóżka. Do diety warto wprowadzić zieloną i czerwoną herbatę, ale dobrej jakości. Najlepiej te kupione w herbaciarniach np. świat herbaty, czas na herbatę. W ciągu dnia należy wypijać 2 szklanki zielonej herbaty, natomiast czerwoną Pu erh na 30 minut przed snem w ilości około 350 ml. Flawonoidy w nich zawarte pomagają spalić tkankę tłuszczową oraz zapobiegają wzrostu i namnażania adipocytów.
Załączam przykładowy jadłospis. Śniadanie: 2 kromki pieczywa żytniego lub graham posmarowany cienko MASŁEM, 2 plasterki sera żółtego lub białego. 2 plasterki pomidora lub świeżej papryki. 2 śniadanie: Jogurt naturalny 400g (duży) + wkrojone owoce np. 1 banan, 1 kiwi, saszetka musli fitell lub serek wiejski. OBIAD: Pierś z indyka gotowana na parze lub pieczona w foli w piekarniku. Pół torebki kaszy gryczanej lub brązowego ryżu. około 250 - 300g surówki (można kupić na wagę) bez majonezu i śmietany. Podwieczorek: galaretka owocowa - 1 szklanka+ 2 biszkopty. Kolacja: 2 jajka na miękko lub 2 kromki pieczywa z wędliną lub białym serem twarogowym półtłustym, posypane natka pietruszki.

Oprócz jazdy na rowerku, proszę również wybrać się raz w tygodniu na fitness lub w domu zrobić parę brzuszków lub skrętów tułowia by uruchomić tam zapasy tkanki tłuszczowej.
Zapewne wyda się ze potraw jest dużo, ale w przypadku gdy organizm otrzymuje za mało kalorii zaczyna zwalniać spalanie kalorii - odkłada na później. POWODZENIA!!