Jak szybko wchłania się tabletka antykoncepcyjna u osoby którą ją zwymiotowała?

Witam ,mam pytanie otóż tabletki antykoncepcyjne biorę ponad rok zawsze o 21 dziś w nocy o 2,20 zwymiotowalam jednorazowo więc od przyjęcia tabletki minęło 5 godzin czy ona się wchłonęła. Nie wzięłam zapasowej tabletki bo nie pomyślałam o tym . Dodam że wymioty spowodowane były alkoholem . Martwię się czy zdążyła tabletka się wchłonąć

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakie tabletki? Proponuje zapoznać się z ulotka powinno być napisane co jak się wykonuje w zależności od tygodnia przyjmowanych tabletek