Jak szybko wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy?

Jak wyleczyć się z uzależnienia od słodyczy? Uzależnienie to w ostatnim czasie ciągle wzrasta, czasami dochodzi nawet do tego, że jem słodycze zamiast normalnych posiłków. Boję się o konsekwencje tego, ale bardzo ciężko mi się powstrzymywać. Ostatnio czuję się coraz słabiej i gorzej, podejrzewam, że to głównie wina diety, która coraz bardziej ubożeje. Jestem mloda, nie chcę za parę lat zachorować z powodu cukru. Jak sobie pomóc?

Dzień dobry,
Bardzo dobrze, ze już teraz zwraca Pani uwagę na swój problem, tego typu uzależnienia nie mijają same, a wręcz pogłębiają się, dlatego warto jak najszybciej je zwalczyć. W przeciwnym razie rzeczywiście mogą doprowadzić do poważnych chorób. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z napadami na słodycze. Kilka najprostszych do zastosowania opisałam w bezpłatnym poradniku, który można pobrać pod tym linkiem: http://madame.fit/doc/Sugarfree.pdf
Znajdzie tak Pani także przepisy na zdrowe odpowiedniki popularnych słodyczy. Zapraszam do korzystania.
Joanna Penza
madame.fit

Witam Panią,
jeżeli sama Pani widzi że jest problem to najlepiej zgłosić się do psychologa. On powinien Pani pomóc. Obawiam się że sama Pani sobie z tym nie poradzi. Rzeczywiście słodycze mogą być nałogiem i im więcej ich jemy tym większą odczuwamy na nie ochotę. Po zjedzeniu słodyczy gwałtownie rośnie poziom cukru w naszym organizmie. Szybko wzrasta również poziom insuliny, która ,,trawi'' cukry i tak jak one szybko wzrosły tak szybko spadają i w momencie nagłego spadku cukru my odczuwamy głód na słodycze. W ten sposób powstaje błędne koło a każdy kawałek czekolady napędza kolejny. Proszę z tym walczyć a zobaczy Pani że się od słodyczy odzwyczai i za jakiś czas powie że mogą nie istnieć
Apetyt na słodycze jest również skutkiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli jemy nieregularnie, posiłki są ubogie węglowodany złożone - główne źródło energii to organizm zaczyna domagać się energii a Pani sięga po najprostsze jej źródło czyli słodycze- cukry proste. Efekt ,,zastrzyku energetycznego'' się pojawia ale jest bardzo krótkotrwały.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach oraz zgłosić się do psychologa.
Ja ze swojej strony moge pomc w ułożeniu diety. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk