Jak szybko zabija sepsa od momentu zakażenia?

Jak szybko zabija sepsa od momentu zakażenia? Jaka jest szansa błędnej diagnozy przy wymazie krwi (chory ale nie wiadomo na co)?

- Nie ma co do tego ewidentnych danych. To, że u kogoś wystąpi sepsa nie znaczy, że musi od razu doprowadzić do śmierci. Do śmierci dochodzi w skrajnych przypadkach. Jeśli bakterie są oporne na wszelkie antybiotyki śmieć może wystąpić w przeciągu kilku dni.
Jaka jest szansa błędnej diagnozy przy wymazie krwi (chory ale nie wiadomo na co)?
- Szansa błędnej diagnozy zawsze istnieje i należny się jej spodziewać. Prawdopodobieństwo źle pobranego materiału do badania mikrobiologicznego to około 10-20%.