Jak szybko zajdę w ciążę

Jestem mamą jedenastoletniej dziewczynki, w pierwszą ciązę zaszłam bez problemów, przebiegała bardzo dobrze poród też bez komplikacji, cztery miesiące temu odstawiłam pigułki, staramy się z mężem o drugie dziecko, przyjmuję witaminy dla kobiet planujących ciążę i kwas foliowy , mam regularne miesiączki, jednak jeszcze nie jestem w ciąży, zaczynam się martwić czy wszystko jest o.k

Redakcja abcZdrowie

Nie ma Pani powodów do zmartwień. 4 cykle, w ciągu których próbowali Państwo zajść w ciąże mogą być niewystarczające. Nie każdy cykl musi być owulacyjny. Dopiero po roku regularnych starań o dziecko, bez żadnych zabezpieczeń, można stwierdzić niepłodność, która ma najczęściej odwracalne przyczyny.
Życzymy powodzenia!