Jak szybko zniwelować wągry na twarzy?

Witam! Mam wągry na twarzy i zapchane pory. Wczoraj miejsce po wciśnięciu opuchło i pojawiła się w środku woda. Jak szybko się tego pozbyć? Pomocy!

Dzień dobry, niestety bez możliwości zobaczenia Pani problemu na żywo, nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Wiadomym jest jednak, że nie powinno się samodzielnie wyciskać zmian pojawiających się na skórze. Oczyszczenie skóry oraz obkurczenie porów można uzyskać odpowiednio dobraną serią zabiegów gabinetowych. Pomocne okazać się mogą regularne zabiegi peelingów chemicznych, jak również zabiegi z wykorzystaniem frakcyjnego lasera ablacyjnego CO2. Warto uwzględnić w swojej pielęgnacji domowej kosmetyki zawierające substancje aktywne, działające oczyszczająco i obkurczająco na pory skóry - kwas salicylowy, migdałowy, azelainowy, retinol. W przypadku zaskórników otwartych ("wągrów") dobrze sprawdza się zabieg laserowego peelingu węglowego lub seria peelingów chemicznych z wykorzystaniem kwasu salicylowego. Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja specjalistyczna, podczas której zostanie dobrana najodpowiedniejsza dla Pani problemu pielęgnacja. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.