Jak szybko zrzucić na wadze?

Mam na imię Kasia. Ważę 50 kg i mam 150 cm wzrostu. Mam 12 lat i bardzo lubie uprawiac sport. Nigdy nie podejmowałam żadnych diet, w rodzinie nie ma otyłości , nie byłam u lekarza i nie choruje na choroby przewlekłe. Mój jadłospis: ŚNIADANIE; ----- 2 ŚNIADANIE < w szkole> kanapka z serem lub drożdżówka woda niegazowana] OBIAD; dwa dania średniej wielkości kompot PODWICZOREK; owoc zazwyczaj jabłko czy pomelo KOLACJA; kanapki z szynką lub zupa mleczna Chcę schudnąć ok. 5 kg z brzucha jestem gotowa do poświęceń. Proszę o pomoc

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,2 i znajduje się dokładnie na 90 percentylu. Oznacza to, że jesteś na granicy niewielkiej nadwagi a prawidłowej masy ciała.

Bardzo dobrze, że lubisz sport. Pomoże to w pozbyciu się zbędnych kilogramów i wymodelowaniu sylwetki.

Nie polecałabym stosowania diety odchudzającej, a jedynie zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze.

Wyklucz ze swojego jadłospisu słodycze, produkty typu fast-food, chipsy, słone przekąski, tłuste i smażone potrawy, tłuste mięsa, dżemy, masło orzechowe i produkty pokrewne, pieczywo cukiernicze (drożdżówki), słodkie napoje (w tym kompot - zastąp go wodą mineralną) i napoje gazowane.

W swoim jadłospisie opieraj się na pełnoziarnistych produktach zbożowych, mleku i jego przetworach (bez cukru i słodkich dodatków), surowych warzywach i owocach, chudym mięsie.
Postaraj się jadać 5 posiłków dziennie, nigdy nie pomijając I i II śniadania. Kolację spożywaj 3 godziny przed snem.

Pozdrawiam