Jak to jest z dawcami szpiku?

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z pytaniem czy zostać dawcą szpiku? Szczerze mówiąc mam pewne obawy co do tego, co się dzieje później z takim dawcą? Czy są jakieś powikłania? Ile trwa cały zabieg i jak długo trzeba leżeć w szpitalu? Ile razy można być dawcą? Czy jeśli jest się dawcą istnieje ryzyko zachorowania na raka lub białaczkę? Czy układ odpornościowy jest osłabiony? Wiem, że trochę tego dużo, ale nie mam z kim na ten temat porozmawiać, aby uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Dlatego piszę tu w celu ich otrzymania. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,

wyczerpujące informacje dla osób, ktore chcą zostać dawcami szpiku znajduja się na stronie internetowej Fundacji Urszuli Jaworskiej.

Znajdzie tam Pani odpowiedzi na wszystkie zadane tutaj pytania.

Pozdrawiam serdecznie