Jak to jest z miesiączką przy stosowaniu plastrów?

Witam, dopiero zaczynam stosować plastry i trochę czytałam na ich temat. Znalazłam takie określenie jak okres z odstawienia, który ma się pojawić w tygodniu bez plastra. Czy to znaczy, że po przyklejeniu pierwszego plastra miesiączka powinna zniknąć, przerwać się i pojawić dopiero w tygodniu bez plastra? Ja przykleiłam pierwszy plaster pierwszego dnia miesiączki i mam ją 3. dzień, czy wszystko jest w porządku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy pierwszym plastrze zachowanie Pani organizmu może być różne. Może dojść do skrócenia miesiączki, a może ona przejść w nieregularne plamienia czy nawet krwawienia, trwające przez cały cykl. Jest to wszystko normalne przy rozpoczynaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej, kiedy organizm musi się odnaleźć w warunkach nowej, sztucznie stworzonej równowagi hormonalnej.

Nie powinno natomiast dojść do nagłego zahamowania menstruacji po przyklejeniu pierwszego plastra. Endometrium, które przyrosło podczas poprzedniego cyklu, powinno się teraz złuszczyć, tak jak w czasie normalnej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!