Jak to jest z pierwszym razem?

Witam, mam następujące pytania: Czy pierwszy raz zawsze jest bolesny? Czy zawsze następuję krwawienie przy przerwaniu błony dziewiczej? Czy przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatywy można podczas pierwszego razu zajść w ciążę? Mam 23 lata. Próbuję przełamać swój strach przed rozpoczęciem współżycia, ale bardzo boję się, że mogę zajść w ciążę. W jaki sposób sobie poradzić z tym problemem? Proszę o odpowiedź i poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Nie zawsze pierwszemu stosunkowi towarzyszy ból oraz krwawienie. Zależy to od grubości błony dziewiczej.
Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy prawie w 100% chroni przed ciążą.

Pozdrawiam