Jak to jest z tymi tabletkami dopochwowymi?

Witam. Mam takie pytanie bo moja Pani lekarz dała mi badanie cytologiczne i było tam napisane, że mam stan zapalny i obfita flora bakteryjna i oczywiście przepisała mi tabletki dopochwowe na to ale zastanawia mnie to czy mogę się kochać ze swoim partnerem bez zabezpieczenia? (dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne i już jestem po 3 blistrach). I jeszcze jedno co mnie zastanawia i niepokoi czy jeśli ja mam dużo bakterii i mam stan zapalny to mój partner może się ode mnie zarazić? Mam te tabletki przypisane na 2 miesiące ten M***l i N***a i mam je brać przez 10 dni na przemian (a jeden z nich to przeczytałam, że to jakiś antybiotyk jest) i tak dwa miesiące po miesiączce oczywiście, (czy przez te 2 miesiące jak będę brała te leki dopochwowe to oznacza, że z moim chłopakiem nie mogę się kochać bez zabezpieczenia?) zastanawia mnie bo badanie było we wrześniu a teraz w grudniu byłam u niej i dopiero mi dała te wyniki i powiedziała, że mam stan zapalny (dodam, że mam 2 stopień w tym badaniu cytologicznym). Martwi mnie jeszcze to czy przez ten czas od września do grudnia to stan mógł sam minąć czy jest go ciężej wyleczyć po takim czasie? Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo strasznie się martwię. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W przypadku zapalenie dróg rodnych u kobiety może dojść do zakażenia partnera. Powinna Pani na  czas leczenia wstrzymać się  od współżycia lub też używać prezerwatywy.
Nie powinno być problemu z leczeniem pomimo tego, że leczenie włączone jest na podstawie badania wykonanego we wrześniu.

Nie ma Pani powodu do niepokoju. Należy przyjąć zalecane leki.

Pozdrawiam