Jak to jest z wychodzeniem z domu podczas antybiotykoterapii?

Witam Mój 2 letni syn ma zapalenie oskrzeli. Od wtorku (29.11) jest na antybiotyku. Lekarz zalecił podawanie antybiotyku przez tydzień i stwierdził, że po 3 dniach od pierwszej dawki możemy wyjść z domu. Jak to jest z wychodzeniem z domu podczas antybiotykoterapii?? (Nie moge zadięgnąć opinii innego lekarza, ponieważ mieszkam w Austrii i moge korzystac z opieki zdrowotnej tylko u swojego lekarza rodzinnego. )

Witam, przyjmowanie antybiotyków nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wychodzenia na spacery. Należy jednak pamiętać,że dziecko podczas choroby jest bardziej narażone na dalsze nadkażenia. Jeśli stan pacjenta na to pozwala i nie ma gorączki, to można wyjść na spacer, pod warunkiem ładnej pogody i odpowiedniego ubioru. Niech to jednak będą krótkie spacery podczas których dziecko się nie spoci. Pozdrawiam.