Jak to możliwe, że waga może wahać się w ciągu jednego dnia o 3 kg?

Witam, jak to możliwe ze moja waga wzrasta lub maleje w ciągu dnia np o 3 kilo? Rozumiem, ze waga rano jest niższa, ale mam tez takie sytuacje ze rano jest wyższa, lub jak waze się jakiegoś dnia to następnego o 3 kilo więcej/mniej, jak to możliwe? Dodam, ze mam niedowagę- 48kg/166. Pozdrawiam.

Witam.
Nigdy nie mamy stałej masy ciała. Waga, oprócz tłuszczu pokazuje nam masę narządów wewnętrznych, zalegający w jelitach kał, ilość moczu w pęcherzu, wody, która nie została jeszcze wydalona z komórek ciała. Również w różnych dniach cyklu menstruacyjnego masa ciała waha się, nawet do kilku kilogramów. W ciągu dnia również masa ciała jest różna.
Proponuję ważyć się tylko jeden raz w tygodniu, rano, po toalecie i przed śniadaniem.
Zapisuj co spożywasz bardzo dokładnie w ciągu tygodnia. Tak samo postępuj przez miesiąc. Sprawdzisz w ten sposób, czy istnieje powiązanie Twojej masy ciała, wagi i spożywanych produktów. Zapisuj również, kiedy masz miesiączkę oraz jak wzrasta Twój apetyt i czy jesz w tedy więcej.

Warto udać się do dietetyka aby wykonać analizę składu ciała Analiza ta pokaże między innymi ile masz tłuszczu i wody w ciele.

Proponuję także wykonać wszystkie badania, jakie wydają ci się potrzebne.

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
Poradnia dietetyczna twój dietetyk