Jak trwale schudnąć i nie bać się o efekt jo-jo?

Moja waga wynosi 61,5 kg, wzrost 160 cm, mam 16 lat, jestem kobietą, wcześniej nie próbowałam żadnych diet. Mój stopień aktywności jest niski, próbowałam ćwiczyć A6Weidera, ale po 4 dniach przestałam, nie chciało mi się. Chciałabym schudnąć jak najszybciej, muszę. U lekarza byłam i nie mam otyłości. Nie choruję na choroby przewlekłe. A moje posiłki to śniadanie, 2 śniadanie, obiad, kolacja. Obiad - czasem zupa, czasem mięso, ziemniaczki i mizeria albo coś. 1 śniadanie - często słodka bułka+ mleko. 2 śniadanie- słodka bułka. Kolacja do godz. 18:00 - kanapki. Tak wygląda mój codzienny dzień. Mam duży brzuch i grube uda (rozbudowane biodra).

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Według siatek centylowych, które są właściwym miernikiem wagi i wzrostu u dzieci i młodzieży, Twoja waga jest właściwa w stosunku do Twojego wieku. Ponieważ jednak jesteś osobą statystycznie niższą od innych dziewczynek w Twoim wieku, Twoja waga rzeczywiście jest nieco zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Ponieważ jednak ta dysproporcja nie jest zbyt duża zdecydowanie nie powinnaś myśleć o odchudzaniu.

Redukcję wagi możesz bowiem osiągnąć poprzez wyeliminowanie ze swojego menu "bomb kalorycznych": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Polecamy Ci także zwiększenie aktywności fizycznej. Informacje na ten temat znajdziesz na: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia