Jak uchronić domowników przed zachorowaniem na grypę żołądkowo-jelitową?

Właśnie przechodzę bardzo nieprzyjemną grypę żołądkowo-jelitową. Ten wirus wielokrotnie przechodziła moja rodzina. Jak tym razem uchronić pozostałych domowników przed zachorowaniem oraz dlaczego tak często dopada nas ta infekcja, podczas gdy moi znajomi nigdy nie chorują?

Witam, podstawa to ograniczenie kontaktu z chorą osobą I przedmiotami które miały kontakt z wydzielinami chorego - np. brudne, sztućce, szklanki. Ciężko mi powiedzieć dlaczego akurat u Państwa tego typu infekcje sa ciężkie, wymagałoby to zebrania wywiadu przez lekarza