Jak uchronić dziecko przed jelitówką?

Dzień dobry! Proszę o pomoc i poradę, mam roczne dziecko, dosłownie dwa tygodnie temu skończył roczek, aktualne mamy wszyscy jelitówkę jednodniową (wymioty, biegunka, gorączka i ból mięśni czy kości) mieszkamy z moim partnerem i teściami jak i babcia, wszyscy mieliśmy już wirusa oprócz małego i babci. Jak mamy mu pomóc, żeby zapobiec grypie? Boję się, że dla niego będzie to straszne, gdyż wiem jak my wszyscy to przechodziliśmy.. co mamy robić? Jakie dać leki? Gdyby dostał to jechać do szpitala?

Niestety nie ma skutecznej metody aby temu zapobiec, jedynie mogę zalecić dokładną higienę mycia rąk w kontaktach z dzieckiem. W razie objawów u niego - istotne bardzo jest nawadnianie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.