Jak uchronić niemowlę przed ospą?

Witam. 3maja urodziłam syna - 19maja mój mąż dostał wysokiej gorączki, a już po dwóch dniach wystąpiły wykwity na skórze - diagnoza lekarska ospa wietrzna. Martwię się o mojego 21dniowego syna, karmie piersią i chyba już przechodziłam ospe. Miałam zaledwie około 10krostek i wysoką gorączkę, później także styczność z osobami chorymi. Czy mój syn dostaje przeciwciała? Jak duże prawdopodobieństwo zarażenia dziecka niesie za sobą choroba taty malucha? Jakie są zagrożenia dla noworodka z ospa? Ojciec nie dotyka dziecka, ale przebywa w tym samym domu, co za tym idzie dotyka sprzętów, klamek, narzędzi.

Lek. Bartłomiej Grochot

witam. Proszę dziecko bacznie obserwować. Powinno być zabezpieczone przeciwciałami odmatczynymi. Gdyby pojawiła się jakakolwiek wysypka, lub cos by Panią zaniepokoiło to proszę skonsultować się z pediatrą.